Skip to main content

Noclegi w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Dodaj komentarz

Przepiękne okolicy Jury Krakowsko-Częstochowskiej to doskonałe miejsce do rodzinnych wypadów. Aktywny wypoczynek z dziećmi wśród zachwycających okoliczności przyrody z pewnością zapadnie w pamięci na długo. Region obfituje w szlaki rowerowe, a sama Jura określana bywa przez znawców tematu jako „mekka rowerzystów”. Zwiedzanie Szlaku Orlich Gniazd z pozycji dwóch kółek to świetna alternatywa dla zapalonych cyklistów, czerwony szlak rowerowy biegnący od Krakowa, aż po Częstochowę cieszy się więc ogromną popularnością. Skaliste tereny pozwalają także na inne aktywności, okolice Jury są rajem dla wspinaczy, w rejonie rozwija się również jeździectwo oraz narciarstwo biegowe.

Szlak Orlich Gniazd

Jura Krakowsko- Częstochowska wzbudza zachwyt i przyciąga rzesze turystów. Decydując się na wizytę w tym terenie nie sposób pominąć Szlak Orlich Gniazd, słynną Maczugę Herkulesa czy Ojcowski Park Narodowy. Tym samym, wybierając się do Jury Krakowsko-Częstochowksiej warto poświęcić na wizytę kilka dni. Zwiedzanie samych zamków warownych, które swoją historią sięgają samego Kazimierza Wielkiego, może potrwać. Szlak Orlich Gniazd to 13 zamków, które swoją nazwę zawdzięczają usytuowaniu na wysokich, trudno dostępnych wapiennych skałach. Turyści i pasjonaci historii powinni odwiedzić przede wszystkim popularny zamek w Ogrodzieńcu. Warto pokusić się o nocne zwiedzanie zamku, dreszczyku emocji dostarczą organizowane „wieczory z duchami”. Planując wizytę w Ogrodzieńcu możemy wybrać dzień w którym organizowane są pokazy rycerskie. Ruiny zamku w Ogrodzieńcu są najbardziej okazałymi w całej Jurze, przyciągają wielu odwiedzających, nieopodal znajduje się (często pomijana, choć równie ciekawa) Góra Birów na której w 2008 roku powstała rekonstrukcja średniowiecznego grodziska.

Park Ojcowski i Maczuga Herkulesa

Park Ojcowski to wizytówka Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Warto odwiedzić ten najmniejszy park narodowy, choćby ze względu na słynną Maczugę Herkulesa, która znajduje się w Dolinie Prądnika, nieopodal zamku w Pieskowej Skale. Ta pokaźna skała wapienna o charakterystycznym kształcie mierzy około 25 metrów. Na szczycie skały znajduje się krzyż upamiętniający zdobycie góry w 1933 roku. Na ten moment zabrania się wspinaczek na górę.

Bogata oferta noclegowa

Oferta noclegowa w tym rejonie jest niezwykle bogata, większość miejscowości położonych nieopodal Szlaku Orlich Gniazd posiada swoje miejsca noclegowe. Znajdziemy tutaj hotele, hostele oraz kwatery dla grup zorganizowanych. Większość ośrodków agroturystycznych oferuje atrakcyjne ceny. Gospodarstwa agroturystyczne to dobre rozwiązania zarówno latem, jak i zimą dlatego Gospodarstwo Agroturystyczne na Jurze proponuje całoroczne pokoje w atrakcyjnych cenach.

Agroturystyka na Jurze Krakowsko-Częstochowksiej

Decydując się na wybór noclegu warto zwrócić uwagę na lokalizację. Najlepiej wybrać takie miejsce, które będzie doskonałą bazą do eksplorowania terenu. Pod tym kątem świetnie sprawdzi się Gospodarstwo Agroturystyczne Jura Krakowsko - Częstochowska Małgorzaty Wikarek w Hucisku. Miejsce znajduje się w pobliżu kąpieliska oraz stoku narciarskiego, co czyni je atrakcyjnym w każdej porze roku. W pobliżu znajduje się wspomniany szlak Orlich Gniazd, tym samym Hucisko jest doskonałą bazą wypadową do pieszych i rowerowych wycieczek. Zachęcamy do odwiedzenia Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz do podzielenia się opinią odnośnie bazy noclegowej w tym rejonie.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.