Skip to main content

Ciechocinek - magia wypoczynku

Dodaj komentarz

Ciechocinek to jedno z najstarszych oraz najbardziej cenionych uzdrowisk w Polsce. Uzdrowisko to posiada unikatowe właściwości lecznicze oraz walory przyrodnicze i turystyczne. Ciechocinek znajduje się w niewielkie odległości od Torunia. Atrakcje turystyczne w Ciechocinku są bardzo różnorodne. Dlatego też wycieczka do Ciechocinka na pewno nie okaże się nudna.

Różnorodne atrakcje Ciechocinka 

Atrakcje turystyczne w Ciechocinku to przede wszystkim wody chlorkowo- sodowo- wapniowo- jodkowo- bromowe, które występują w podziemiach. Najsłynniejsze ujęcie tych wód to Grzybek. W tężniach wytwarza się unikatowy klimat, który dobroczynnie wpływa na drogi oddechowe, reguluje ciśnienie krwi oraz działa na chorych z zaburzeniami tarczycy. W tężniach leczy się również choroby układu krążenia, reumatologiczne, układu oddechowego górnych dróg oddechowych. Ciechocinek słynie nie tylko z leczenia, ale również z pięknych krajobrazów. Wycieczka do Ciechocinka okaże się strzałem w dziesiątkę dla osób, które chcą pozwiedzać piękne krajobrazy i ciekawe miejsca.

Przytulne noclegi 

Noclegi w Ciechocinku są dostępne przez cały rok, jednak jeśli chodzi o rezerwację trzeba to robić bardzo szybko, ponieważ miasto cieszy się ogromną popularnością. Wycieczka do Ciechocinka to nie tylko turnusy uzdrowiskowe, ale również regularne wycieczki. Noclegi w Ciechocinku cieszą się dobrymi opiniam. A szczególnie cenionym przez turystów punktem na mapie noclegowej Ciechocinka są Noclegi Villa Viva Ciechocinek, które kuszą wczasowiczów nie tylko świetną lokalizacją, ale także wysokim standardem pokoi. Atrakcje turystyczne w Ciechocinku to nie tylko uzdrowiska, ale przede wszystkim zabytkowe tężnie, słynny deptak w Ciechocinku, liczne parki, fontanny oraz przepiękne dywany kwiatowe. Wycieczka do Ciechocinka nie może obejść się bez skosztowania wody ciechocińskiej z Pijalni Wód Mineralnych. Niesamowity jest także proces wytwórczy w Warzelni Soli.

 

Ciechocinek to świetne miejsce dla najmłodszych

Istnieje stereotyp, że wycieczka do Ciechocinka przeznaczona jest wyłącznie dla emerytów i starszych ludzi, którzy jeżdżą tam by po prostu kogoś poznać. Nie jest to to do końca prawdą. Rzeczywiście częściej atrakcje turystyczne w Ciechocinku przypadają do gustu starszym ludziom jednak również młodsi korzystają z uroków tego miasta. Wycieczka do Ciechocinka może okazać się bardzo dobrym pomysłem na wypoczynek z dzieckiem. Świeże powietrze, jod, dobroczynnie wpływa na małe organizmy. Dzięki klimatowi Ciechocinka małe dzieci nadbierają odporności i dzięki temu mniej chorują. Atrakcje turystyczne w Ciechocinku powinny podobać się młodszym odwiedzającym. Parki i dywany kwiatowe na pewno zwrócą ich uwagę. Natomiast na deptaku będą mogły się wyszaleć podczas długich spacerów z rodzicami.

SkiPark dla żądnych przygód

Równie dobra zabawę zapewni maluchom kompleks basenowy Ciechocinek. Podczas wodnych szaleństw dzieci będą miały ogromną zabawę , a rodzice będą mogli wypocząć w jacuzzi.  Atrakcje turystyczne w Ciechocinku to także Piernikowe Miasteczko, Dzieci będą zachwycone podczas zwiedzania tej atrakcji. Dla nieco starszych dzieci idealnym sposobem spędzania czasu w Ciechocinku będzie SkiPark. Tam pod okiem instruktorów będą mogli spróbować swoich sił. To idealna opcja dla nastolatków. Jednak pamiętac nalezy, że noclegi w Ciechocinku do najtańszych nie należą, ale przcież można upolować fajne miejsce tylko trzeba je zarezerwować z wyprzedzeniem.             

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.