Skip to main content

Co warto zobaczyć w województwie lubelskim? Gdzie się zatrzymać?

Województwo lubelskie oferuje różnorodne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Nie brakuje tu miejsc pięknych, unikalnych i tajemniczych. Na Lubelszczyźnie znajdziesz coś dla siebie, bez względu na to czy przyjedziesz na weekend, czy na dłuższy wypoczynek. Przeczytaj, co szczególnie warto zobaczyć w województwie lubelskim i gdzie zatrzymać się na nocleg?

Co warto zobaczyć w województwie lubelskim?

Województwo lubelskie – gdzie się zatrzymać?

Na Lubelszczyźnie czeka na Ciebie wiele miejsc noclegowych – pensjonaty, hotele, kwatery prywatne czy gospodarstwa agroturystyczne. Te ostatnie cieszą się dużym zainteresowaniem turystów i to nie tylko ze względu na przystępną cenę pobytu. Preferujesz sielskie klimaty, bliski kontakt z naturą i zwierzętami? Na wakacje jedziesz z dziećmi? Postaw na agroturystykę. Pod adresem: gospodarstwo agroturystyczne — woj. lubelskie, znajdziesz idealną ofertę pobytu na Lubelszczyźnie — Leśniczówkę Kryńszczak. Jest to obiekt z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych. Maluchom wiele radości sprawi zabawa na świeżym powietrzu i kontakt z mieszkającymi tu zwierzętami. W okolicy gospodarstwa znajdują się baseny odkryte ze zjeżdżalniami i kompleks rekreacyjny z wyciągiem nart wodnych.

Lublin – dlaczego warto zobaczyć stolicę Lubelszczyzny

Trudno wyobrazić sobie pobyt na Lubelszczyźnie bez odwiedzenia jej stolicy – Lublina. To prawda, że w regionie również takie miasta jak Chełm, Zamość czy Kazimierz Dolny zasługują na uwagę, ale na pewno nie pożałujesz, wybierając Lublin, jedno z najstarszych miast w Polsce. W Lublinie warto zobaczyć Zamek Lubelski i historyczny symbol miasta – Bramę Krakowską. Wchodząc na Wieżę Trynitarską, ujrzysz panoramę całego miasta. Spacerując uliczkami starego miasta, obejrzysz wiele odrestaurowanych kamienic i murali. Interesuje Cię historyczne oblicze regionu? Odwiedź Muzeum Wsi Lubelskiej. 

Roztoczański Park Narodowy – czym się wyróżnia?

Odwiedzając Roztoczański Park Narodowy, zwiedzisz najcenniejsze obszary leśne Roztocza – krainy ciągnącej się od Kraśnika aż po Lwów. Lasy zajmują aż 95% powierzchni parku. To idealne miejsce dla spacerowiczów ze względu na dużą ilość szlaków turystycznych i tras krajobrazowych, dydaktycznych i poznawczych. W Roztoczańskim Parku Narodowym żyje wiele zwierząt, ale najważniejszy jest konik polski, obecny w logo rezerwatu. Roztocze to kraina atrakcyjna dla rowerzystów, na których czeka Centralny Szlak Rowerowy Roztocza.

Atrakcje województwa Lubelskiego

Wycieczka śladem Grodów Czerwieńskich – idealne miejsce dla fanów historii?

Województwo lubelskie obfituje w atrakcje dla miłośników historii i wszystkich, którzy chcą poznać bliżej codzienność dawnych Słowian. Jeśli do nich należysz, wybierz się do muzeów w Hrubieszowie i Zamościu, gdzie zobaczysz znaleziska archeologiczne z czasów Gotów. We wsi Masłomęcz czeka na Ciebie zrekonstruowana osada Gotów. Na uwagę zasługują też cmentarzyska kurhanowe takie jak Dominikanówka w pobliżu Krasnobrodu. Wielu wrażeń dostarczy Ci wycieczka śladem Grodów Czerwieńskich obejmujących grodziska we wsiach Czermno, Sąsiadka i Gródek. 

Kraina Lessowych Wąwozów – dla turystów o mocnych nerwach?

Kraina Lessowych Wąwozów, w pobliżu Nałęczowa i Kazimierza Dolnego, przyciąga miłośników nordic walkingu z całego kraju, oferując ponad 200 km wytyczonych tras. Biegną one wzdłuż Wąwozu Głowackiego, Korzeniowego Dołu i nie tylko. Z kolei wieczorny spacer po Kazimierzu Dolnym połączony z wizytą w Wąwozie Śmierci, zwanym też Cmentarnym, to atrakcja dla każdego, kto chce uniknąć nudy, zwiedzając województwo lubelskie.