Skip to main content

Jak zaplanować podróż po Szlaku Orlich Gniazd?

Dodaj komentarz

Szlak turystyczny, o którym mowa w tytule przebiega przez województwo małopolskie i śląskie. Podczas jego zwiedzania podróżny natknie się na liczne, zapierające dech w piersiach miejsca, które z pewnością pozostaną po tej niezapomnianej wędrówce w jego sercu na dalsze, długie lata. Jest to bez żadnych wątpliwości godny wizyty szlak na terenie nadzwyczajnej, pełnej wdzięku i licznych walorów turystycznych południowej Polski. 

Ruiny zamku znajdujące się na Szlaku Orlich Gniazd

Znajdź odpowiedni nocleg

Nie zapominając o jednym z najważniejszych aspektów tego typu podróży, należy wspomnieć, że na szlaku Orlich Gniazd, czyli na całym obszarze jury krakowsko częstochowskiej istnieje możliwość zapewnienia sobie noclegu. Jest to istotna opcja, zwracając uwagę na ogrom całego obszaru i jego możliwości, jeśli chodzi o odkrywanie tajemnic terenu, ale również miejsc dostępnych do zwiedzania przez ludzi żądnych niesamowitych doświadczeń. Nocleg nie będzie dla Was problemem dzięki licznym gospodarstwom agroturystycznym, hotelom, a nawet polom namiotowym dostępnym dla każdego. Zapoznanie się z takimi punktami zdecydowanie pomoże każdemu w przyjemnym spędzeniu wędrówki. Świetnym rozwiązaniem jest nocleg w agroturystyce takiej jak Jurajskie Pokoje Pod Lasem, o której więcej przeczytać możesz na oficjalnej stronie internetowej. Warto wspomnieć, że nocując w tym miejscu zyskujesz dostęp do bezpłatnego parkingu, dlatego to miejsce jest idealne dla odpoczynku nieważne, czy Twoja podróż będzie realizowana pieszo albo przy pomocy środku transportu, którym jest na przykład Twój niezawodny samochód. Sprawdź lokalizację agroturystyki Jura Pod Lasem https://goo.gl/maps/SaPZJtJzm2RnWBo39 i dodaj ją do trasy!

Utwórz plan zwiedzania

Co warto zobaczyć na szlaku Orlich Gniazd? Sławny na cały świat Wawel, Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu, Zamek Tenczyn w Rudnie, Zamek Olsztyn, Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze w Częstochowie, Dolina Wiercicy - Złoty Potok, Zamek Bąkowiec Zawiercie-Skarżyce, Ruiny strażnicy w Ryczowie, Zamek Pilcza i Rezerwat Smoleń. To tylko nieliczne, ale zarazem najbardziej godne uwagi punkty, których pominięcie będzie wielką stratą, ale oczywiście zachęcam każdego do znalezienia intrygujących go miejsc na trasie szlaku z własnej inicjatywy. Na pewno pominąłem coś mniej rozpoznawalnego, a równie pięknego, co na przykład majestatyczny Wawel tylko, że w mniejszej i niezauważalnej na pierwszy rzut oka skali. 

Planowanie zwiedzania Jury Krakowsko-Częstochowskiej

To wszystko znajduje się w jurze krakowsko częstochowskiej, gdzie dzięki wszystkim odpowiednim dla poświęcenia swojego cennego czasu lokalizacjom i innym będącym przyczyną radości zwiedzającego z powodu otaczającego świata matki natury miejscom można spędzić wyjątkowo miły, jak i przyjemny czas. 

Dla kogo urlop na Szlaku Orlich Gniazd?

Szlak Orlich Gniazd to podróż dla każdego. Jesteś nowy w dziedzinie, jaką jest zwiedzanie? Masz za sobą setki tego typu podróży? Spokojnie, obecne mapy i sam internet pomogą obu typom wymienionych przeze mnie osób w przesympatycznym spędzeniu czasu na trasie tego urokliwego szlaku. 

Zwiedź krainę nieśmiertelnych wspomnień, najszybciej jak możesz, jest tego warta.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.